Preskočiť na obsah

Veľkonočná výzdoba v našej obci

Zverejnené 28.3.2024.

Kategória

K jari neodmysliteľne patria sviatky Veľkej noci. Toto obdobie sa spája s tradíciami. K tradíciám patria šibačka, oblievačka, maľovanie kraslíc, či zdobenie domácností veľkonočnými dekoráciami.

V obci sme sa snažili tiež navodiť atmosféru obecnou výzdobou. Na výzdobe sa podieľali zamestnanci obecného úradu. Na námestí ste si iste všimli krásne vyzdobené stromy mašličkami a vajíčkami. Za túto výzdobu ďakujeme Základnej škole Michala Tareka v Abraháme, vedeniu za sprostredkovanie a podporu. Pani učiteľkám Erike Koškovej, Krisztínke Kuštárovej, Monike Hlavatej a Silvii Viskupičovej za pomoc pri výrobe a inštalovaní výzdoby. Veľké poďakovanie patrí žiakom družinárom z ročníkov 2. a 3. za vymaľovávanie papierových vajíčok a žiakom z 8. triedy a žiačkam zo 7., 8. a 9. triedy za vyzdobenie stromov na námestí.

Veríme, že aj takýmto spôsobom spríjemnime veľkonočnú atmosféru v našej obci počas sviatkov Veľkej noci.