Preskočiť na obsah

Pochovávanie basy

Zverejnené 6.3.2019.

Kategória

V sobotu 2. marca kultúrna komisia so svojimi členmi po prvýkrát organizovala tradičné pochovávanie basy za účelom zachovania a oživenia tradícií, či zvykov našich predkov. Pochovávanie basy sa konalo v Kultúrnom dome v Abraháme a podujatie sa tešilo mimoriadne hojnej účasti.

Návštevníci si mohli zakúpiť čerstvo pečené, ale aj surové zabíjačkové špeciality. K dispozícii bolo abrahámske vínko, káva a iné občerstvenie. Pre deti boli pripravené domáce plnené šišky a čaj.

Na organizácii podujatia sa zúčastnili organizácie a jednotlivci z našej obce. Veľká vďaka patrí Materskej škole a Základnej škole Michala Tareka v Abraháme za veselú výzdobu, ako aj pani učiteľke Lizákovej s deťmi, ktoré nám pripravili milé vystúpenie v trnavskom nárečí.
Poďakovanie patrí starostovi obce Ing. Igorovi Némethovi za otvorenie podujatia a príhovor. Členom FS Jatelinka a členom DHZ Abrahám za vytvorenie fašiangového sprievodu a pochovanie basy.

Voľnočasová komisia pre deti a mládež pripravila pre deti kreatívny kútik, v ktorom si deti mohli vyrobiť vlastné karnevalové masky. Materiál na masky poskytlo občianske združenie Obec bez hraníc.

Špeciálne poďakovanie patrí trom úžasným dámam z Miestneho odboru Matice slovenskej v Abraháme, ktoré sa s maximálnou ochotou postarali o oškvarky a výborné domáce šišky a to konkrétne pani Klementovej, pani Vrbovskej a pani Bučekovej. Ďakujeme aj pani Horváthovej za jej asistenciu pri príprave programu a členom OFK Abrahám za pomoc v kuchyni. A samozrejme ďakujeme aj vám, milí občania, za vašu účasť a dobrú náladu, ktorú ste so sebou priniesli.

Kultúrna komisia