Preskočiť na obsah

Mikuláš

Zverejnené 6.12.2023.

Kategória

Dňa 5. 12. 2023 bol pre deti v Abraháme radostný deň. Do našej obce zavítal sv. Mikuláš so svojim sprievodom. Na pomoc si priviedol dvoch anjelikov a dvoch čertíkov.

Sv. Mikuláš sa zastavil na štyroch stanovištiach, po ktorých ho vozilo hasičské auto vysvietené vianočnými svetielkami. Návšteva Mikuláša bola sprevádzaná vianočnou hudbou z obecného rozhlasu. Odvážne deti potešili Mikuláša básničkami a pesničkami, niektorí aj kresbami. Tí menej odvážny prisľúbili, že sa do budúceho roka polepšia. Sv. Mikuláš všetkým deťom odovzdal zo svojho košíka sladkú maškrtu. Deti a rodičia sa mohli ponúknuť horúcim čajom a vareným vínkom. Každému to v tej zime dobre padlo.

Deti mali možnosť urobiť si fotky s Mikulášom, anjelikmi a niektorí aj s čertíkmi. Na zastávku pred kultúrnym domom však Mikuláš prišiel už len na osobnom aute, pretože hasičské auto pred POD Abrahám odmietlo poslúchať.

Ďakujeme všetkým deťom a rodičom, ktorí sa tejto peknej akcie zúčastnili, veríme, že majú pekný zážitok. Zároveň vďaka patrí DHZ Abrahám za zapožičanie hasičského auta aj so šoférom Andrejom Ivančíkom, pánovi starostovi, poslancom obecného zastupiteľstva Ing. Janke Takáčovej a Mirovi Belkovi, pracovníčkam obecného úradu, Zdenke Siskovej a hlavne sv. Mikulášovi so svojou skupinkou.

Tešíme sa na stretnutie o rok.